Yorum: E.V. Mıtchell - Cennetin Rengi

1/22/2014 02:34:00 ÖS

Arkadya Yayınları’nın 2014 yılındaki ilk kitabı Julianne Maclean’nın E.V. Mıtchell adıyla yayınladığı Cennetin Rengi ikinci şansı yakalamanın ve geçmişte kendini bulmanın hikayesi .


Sophie’nin hayatı kızı Megan’ın Lösemi olmasıyla değişmeye başlar. Artık gününün çoğunu hastanede Megan’ın yanında geçiren Sophie ona umut vermekten başka yapabileceği hiçbir şey yoktur.
Megan güçlü bir çocuktur . Kanseri yenmiştir ama hastalığı yeniden nüksedince çabalayacak gücü kalmamıştır. Megan cennetteki yerini alırken Sophie’nin kocasıyla arası bozulur ve kocası onu terk eder. Yaşamda tek başına kalan Sophie bir trafik kazası geçirir . Komadayken onu yıllar önce terk eden annesiyle zihninde bir yolculuğa çıkar. Annelerinin onları terk edişi aklında hep öfkeyle hatırladığı bir anıdır. Komadayken annesiyle buluşması onun hakkındaki bilinmezlikleri açığa kavuşturur ve aslında kim olduğunu öğrenmesini sağlar.
İnsanlara değer vermenin  ve aşkın kıymetini anladığı bu yolculuk ona çok şey katar .

Kitabın konusu başlarda sıradan geliyor. Çocuğunun hasta olmasıyla terk edilen bir kadının öyküsü …
Ama sayfalar ilerdikçe olayın derinliğini anlıyorsunuz.
Yazarın üslubuna gelirsek ben çok beğendiğimi söyleyebilirim . Girişte yazdığı cümleler anlamlı ve dokunaklı .
 Kitaba vereceğim puanı her ne kadar sıradanlıktan kurtulsa da ne olacağını tahmin edebildiğimiz için kırıyorum.
Puanım : 3/5

Ön Okuma : İçin 
                                

                  Alıntılarım
Aşk insanoğlunun en nadide zaferidir , Sophie bunu asla unutma , göz ardı etme . Aramaya devam et. Bulduğundaysa her anının kıymetini bil çünkü kaderinin onu elinden ne zaman alacağını bilemezsin.

Sen bana uğrunda savaşabileceğim bir neden verdin , Cora .

Ben senin için doğru kişiyi olmayabilirim ama sen benim için öylesin . Benim tek doğrum sen olacaksın .


                                Arka Kapak

Sophie Duncan herkesin hayalini kurduğu bir hayatı yaşıyordur. Başarılı olduğu bir işi, mutlu bir yuvası ve bu yuvayı neşesiyle taçlandıran bir de iki yaşında kızı vardır. Ancak bir gün aldığı bir haberle tüm dünyası altüst olur. O zamana kadar yaşadığı hayatın bir yalandan ibaret olduğunu anlayan Sophie, artık kaderini karşılama vaktinin geldiğinin farkındadır. Yok saydığı annesiyle yüzleşerek geçmişindeki sırların kilidini açacaktır. Ve öyle bir an gelecektir ki gerçekten yaşamakla sevmenin ne demek olduğunu doğaüstü bir olayla keşfedecektir.

Cennetin Rengi her zaman umut vardır dedirten muhteşem bir hikâye. Aşkın gücünü, kendini yeniden keşfetmeyi, kalp kırıklığını ve iyileşmeyi anlatan bu romanı okurken, sayfaların akıp gittiğini anlayamayacaksınız.
"Bu kitap tam anlamıyla yürek burkuyor." Romantic Times

Benzer Yazılar

0 yorum

Tesekkürler :)

Bumerang

Bumerang - Yazarkafe