Yorum: Wendy Higgins - Tatlı Hesaplaşma (The Sweet Trilogy #3)

9/10/2015 01:59:00 ÖS


Sayfa Sayısı: 
440
Baskı Yılı: Ağustos 2015
Dili: Türkçe
Yayınevi: GO! Kitap
Çevirmen: Bige Turan
Editör: Nurten Hatırnaz
Seri Sıralaması: 3/4
Kitap Kokusu Puanı: 3/5

Tatlı Şeytan yorumu için burayı ve ikinci kitap olan Tatlı Tehlike için de burayı tıklayın!
İNANCINA SARIL

Vakit gelmiştir. Savaş artık kapıdadır. Kalbi duru bir Nefilin yeryüzünü iblislerden temizleyeceğine dair kehanetten haberdar olan Dükler, Anna’nın peşine düşmüştür.  Anna, hem kendi soyunun hem de tüm insanlığın kaderini belirleyecek olan hesaplaşma gününe kadar saflığını muhafaza etmek zorundadır. İblisleri cehenneme geri gönderecek olan Erdem Kılıcı’nı kullanabilmesi buna bağlıdır. Ama peşindeki iblisler ve yanı başındaki Kaidan Rowe ile işi hiç de kolay değildir. Anna ne pahasına olursa olsun, saflığını ve inancını koruyarak hayatta kalmalı ve iblislerle kozlarını paylaşacakları bu görkemli savaşa öncülük etmelidir.

GO! Kitap'ın seri devamlarını hızla tamamlaması müthiş bir şey gerçekten. Bu konuda ne kadar teşekkür etsek az. :)
Gelelim Tatlı serisine ve son kitabı olan Tatlı Hesaplaşma'ya. Seri benim akıcı bulduğum için sevdiğim ve aşkın giderek fantastiğin önüne geçtiği için de biraz da sevmediğim bir seri.

Serinin ilk kitaplarının yorumunda da akıcı olmasından sürekli bahsetmiştim ve bu kitap için de aynısı rahatlıkla söyleyebilirim. Öyle ki, reading slump dönemimden çıkmamda önemli etkisi var.
İkinci kitapta Kai ve Anna'dan başka diğer nefillerinde önem kazandığını ve bu sayede de kurgunun daha derinleşip geliştiğinden bahsetmiştim.
Düklerin kehaneti öğrenmesiyle temiz kalpli Nefil için arayışlara başlamıştırlar. Ve tabii ki herkesin aklında tek bir isim vardır: Anna.
Anna, hem iblislere çalıştığını göstermek hem de erdem kılıcını kullanabilmesi için temiz kalmalıdır. Pharzuph, Anna'nın bakire olup olmadığını anlamak için bir çok yol dener. aşka düşman Nefilleri gönderir, iblisleri sürekli peşine takar ve en son ruhunu yeni bir bedene aktararak Anna'nın üniversitesine gider. Yani anlayacağınız üzere kitabın bu bölümünde sürekli bir hareket ve aksiyon vardı. Kai ile arası da gerçekten çok iyi, her ne kadar Kai arada ben sen gibi masum değilim seni hak etmiyorum dese de ne o Anna'dan, ne de Anna ondan  vazgeçebiliyor. Bunu söylemeyi unutuyordum az daha, Pharzuph bu meseleyi o kadar çok önemsiyor ki Anna için oğlu Kai'yi bile gönderiyor. Olanları söylemiyorum ve kitaba saklıyorum. ^_^

Serinin son kitabı olduğu bir çok sahnesi önemiydi bu yüzden de ne spoiler ne spoiler olmaz gerçekten kestiremiyorum. Bu kadar zorlanacağımı tahmin etmemiştim gerçekten. Ben ilk ki kitapta Anna ve Kai'nin bu kadar iyi ikili olacağını asla tahmin etmemiştim ama bu kitapta konuşmaları  bir başka harikaydı. Bazı... pardon ne bazısı çoğu konuşmalarında yüzümde kocaman bir gülümseme ile okudum. 
Serinin son kitabını yorumlarken seri geneline bakma şansımız oluyor.  Seri fantastik ögelerin de bulunduğu ama daha çok aşkın ön planda olduğu bir seri. Bu yüzden son kitaba gelince ne bekleyeceğimi biliyordum. Her ne kadar ilk iki kitapta bu kadar fazla aşk olmasa da, son kitapta bu durumun bir tık yükseleceğini tahmin etmiştim ve bunda da haklı çıktım. Sadece Anna ve Kai değil, Blake ve Ginger, Marna ve Jay derken inanın kendimi çok yalnız hissettim.
Her karakter için onları hem mutsuz hem de mutlu edecek farklı olalar gelişiyor. Şimdi önemli bir spoiler yazacağım. Kitabı okumayanlar bir paragraf atlasın. Marna'ya olanlara şok oldum ve aynı zamanda kendi de bilmesine rağmen böyle davranmasına da sinir oldum. Ginger'a ne kadar hak versek az sanırım. Ben en son vakitte melekler bir mucize yapar diye bekledim ve yapmadıklarında şok geçirdim. Bakıldığında aslında biraz gereksiz bir ölümdü...

Serinin son kitabında çoğu karakter için aşkın ön planda olduğu bir son kitabıydı. Bunun farkında olarak seriye başladığınız zaman inanın serinin kitaplarını okumak gerçekten çok eğlenceli. 

Kai'yi özel olarak bir başka sevenlere  bir müjde var!
Kai'nin geçmişi ve olayların onun bakış açısından okumak istiyorsanız bu kitabı da kaçırmayın. Ülkemizde çıkıp çıkmayacağı hakkında doğru ve kesin bir bilgiye sahip değilim ama temennilerim çıkması yönünde ^_^

Benzer Yazılar

0 yorum

Tesekkürler :)

Bumerang

Bumerang - Yazarkafe